Категории

Мајли Сајрус со нов дечко по само месец од својот развод

Пејачката е веќе заљубена до уши


Мајли Сајрус во последно време активно работи на пронаоѓање на нов партнер после незгодниот развод со актерот Лиам Хемсворт.
Откако осамна вест дека славниот пар се разведува поради тоа што пеачката го изневерила актерот со жена, таа веќе не ја крие новата љубов – австралискиот пеач Коди Симпсон.
Мајли неодамна сподели на своијалните мрежи дека моментално ужива во својот живот како разведена жена и сака да се забавува.
Коди неодамна изјави во едно интервју дека тој и Мајли се заљубени до уши.

„Таа е многу креативна и тоа ми се допаѓа. И јас сум таков. Неодамна ме натера да напишам песна, да ја снимам и да ја објавам. Навистина ни е одлично заедно. Пред да ја започнеме нашата врска бевме смо пријатели, но сега уживаме како пар“ – изави тој.