Категории

Македонската убавица Андријана Илиоска се закити со титулата “Мис Бикини”

Викендов во Кемер, Турција се одржа изборот за Мис Аура Интернешнл, на кој учествуваа 40 девојки од целиот свет. На овој избор учествуваше и нашата Андријана Илиоска која важи за една од најубавите Македонки. Таа успешно ја претстави Македонија и постигна голем успех освојувајќи ја титулата “Мис Бикини”.

 

Победничка е претставничката на Португалија, прва придружничка е претставничката на Латвија додека втора придружничка е претставничката на Татарстан.

Изборот се одржа во прекрасниот хотел RIXOS SUNGATE, каде девојчињата престојуваа 15 дена. Лиценцата за овој избор ја поседува модното студио Црнокрак.

Прегледи:
113
Категории:
Убавина и мода