Македонскиот бенд „Extravaganza“ и се претстави на публиката со новата песна „Приспивна“! (ВИДЕО)

Македонскиот бенд Extravaganza составен од членовите Јовче Воденичаровски (вокал, гитара) и Крсте Калевски (гитара) штотуку извади нова песна со наслов „Приспивна“, која е преработка на Quien од Pablo Alboran.

Оваа композиција веќе е во етер низ радијата во Македонија, Антена 5, Канал 77, Лајф Радио, Македонско радио.

Слушнете ја оваа прекрасна преработка со видео записот за неа и уживајте!
Коментари

[fbcomments]