Македонското дуо Cyrillic има нов супер летен хит! (ВИДЕО)

„Break My Heart” е насловот на новиот супер сингл на македонската ЕДМ атракција Cyrillic која од неодамна е ексклузивец на Скај Ај Ентертејмент.

Се работи за модерна денс трака со моќни поп вокали во која суптилно е вградено, а истовремено силно изразено влијанието на источно европската сцена. Синглот е веќе достапен на сите светски дигитални музички платформи.

Песната доаѓа во пакет со лирик видео кое ја визуелизира целата нејзина енергија, но и енергијата
која Cyrillic ја шират на секој нивен настап. Лирик видеото е веќе онлајн и можете да го погледнете
на нивниот YouTube канал.

Со повеќе од 70 настапи низ клубовите и фестивалите ширум Македонија во последните шест месеци, електронското дуо во моментов е едно од најбараните клубски имиња во зејмата. Само пред една недела дуото ја загреваше атмосферата пред светскиот супер стар диџеј Robin Shulz на годинешното издание на “Ohrid Calling”, а беа хедлајнери на последната вечер на еден од најголемите фестивали на пивото на Балканот, прилепскиот „Пиво Фест“.

За Cyrillic

Електронското дуо Cyrillic го сочинуваат браќата Андреј (26) и Бојан (28) Иваноски. Како диџеи и
продуценти се активни од 2014 година кога започнаа со издавање на ремикси за популарни
македонски песни со кои го привлекоа вниманието на публиката. До сега имаат издадено повеќе
синглови како и неколку ремиксови за други артисти. Cyrillic се уште познати по нивниот уникатен
енергетичен лајф перформанс кој бувкално прави целата публика да игра со нив.

Следете ги Cyrillic Instagram, Facebook
Коментари

коментари