Категории

Манекенка се омажи самата за себе – „Прекрасно ми е, никогаш нема да се разведам!“

Крис Галера, прекрасна манекенка за долна облека и инфлуенсерка од Бразил, неодамна се венчаше пред католичката црква во Сао Паоло во име на „-љубовта кон себе“.

„Не се срамев, одлучно застанав пред црквата. Се нашминкав и си ја средив косата. Сите ме гледаа затоа што немав свршеник “, вели Галара за својата венчавка. За соло церемонијата, Галера носеше бел фустан со убиствено деколте што не криеше многу. Таа дури фрлаше и свадбен букет. Тој го оживеа трендот наречен сологамија, во кој самците се венчаат сами за себе, испраќајќи порака до општеството дека не им треба партнер за среќа.

„На повеќето луѓе им се допадна и беше интересно да се види. Мислат дека се шегувам, но јас всушност одлучив да се омажам за себе! Некои жени дури ми рекоа дека ќе го сторат истото “, рече Галара, додавајќи дека и се додворувале од„ илјадници “мажи на Инстаграм кои и понудиле брак.
„Благодарам, момци, но не ме интересира“, е нејзиниот одговор на тие понуди. Галера призна дека довеле до оваа одлука поради проблеми од претходните врски, велејќи дека „мажите имаат тешкотии со верноста и се предаваат на само една жена. Тие сакаат неколку жени во исто време. ‘ „Сакам да бидам приоритет и приоритет сум за себе“, рече таа.

На крајот на краиштата, Галера пред некое време го напушти еден мал град во Бразил за да стане инфлуенсер во Сао Паоло – и се чини дека таа се справува многу добро. Храбрата манекенка вели дека не ја исклучила целосно можноста еден ден да се смири со својата сродна душа. „Никогаш нема да се разведам, но дури и да се појави вистинска љубов, ќе сакам да го имам тоа искуство. Ќе го ставам мојот партнер на второ место, првото секогаш е резервирано за мене “, објасни таа.

Прегледи:
136
Објавено на:
11.09.2021