Категории

Марк Закерберг се подготвува за борбата со Илон Маск!

На социјалните мрежи се појавија слики од тоа како извршниот директор на Мета, Илон Маск се подготвува за борбата со Илон Маск.

Ова ги изненади многу луѓе и почна да се поставува прашањето дали всушност борбата во кафез навистина ќе се случи?

Марк тренираше со борците Адесања од Израел и Александар Волкановски – австралиски борец со македонско потекло.

Сѐ уште не се знае дали борбата ќе се одржи но, Марк дефинитивно ќе се одржи во форма.

Прегледи:
132
Објавено на:
13.07.2023