Категории

Мажите може да уживаат во овие обувки во лето! (ФОТО)

Секоја година мажите си го поставуваат истото прашање, а тоа е „Кои обувки да ги носам ова  лето“?

Ако сакате да се чувствувате удобно и елегантно, а сепак не сакате нозете да ви „горат“ на температура од 40 степени целзиусови, овие обувки се идеални за вас.
Секогаш е тешко да се направи избор помеѓу одредени модели и видови на обувки. Во зависност од настанот зависи и изборот на обувки. Затоа, мажот треба да има различни видови на обувки, за да биде подготвен за секој настан.
Меѓутоа, проблемот настанува кога е топло времето, а сите знаат дека кондурите не се баш пријатели на топлото време. Нозете во кондурите се постат и стануваат топли, па затоа деловните мажи го презираат летото.
Меѓутоа, има обувки кои се совршени за лето и во кои ќе уживате секој ден.

 

Бели летни патики

 

Дерби обувки

Еспадрили

Мокасини

 

 

 

 

Прегледи:
343
Објавено на:
09.07.2019