Категории

Мажите нема да ви ги кажат во лице – Но овие нешта ве прават лоши љубовници во кревет

Кога постои вистинска љубов тогаш и сексот е одличен, ова е една од најголемите заблуди. Да, кога мажот ве сака, сигурно нема да ви каже дека сте лоши во кревет.

Ако, сепак, се случи да кажат нешто, тогаш тие веројатно поврзуваат некои други работи со сексот, како што се несигурност во нивниот изглед, користење секс за манипулација, недоволен напор…

Ова се некои од причините зошто некои мажи може да сметаат дека сексот со вас е недоволно квалитетен.

Несигурност поради физичкиот изглед
На многу жени им е непријатно да се соблекуваат пред својот партнер или да водат љубов со вклучени светла. Тоа само покажува дека мислите дека не сте доволно убави и совршени и се срамите од тоа. Ова, пак, доведува до слаба самодоверба, срамежливост и фактот дека мажите не можат навистина да се релаксираат во кревет.
Никој не е совршен! Таков човек едноставно не постои. Сите имаме недостатоци и секој треба да биде свесен за тоа и да ги прифати и вашите и туѓите недостатоци. Мажот кој искрено и длабоко ја сака жената со која е во врска, ќе ги сака сите нејзини маани. Значи, дами, опуштете се и дозволете му на вашиот партнер да го запознае вашето тело до најмалите детали. Соберете ја храброста и облечете секси парче долна облека. Ќе се чувствувате посамоуверено и попривлечно, а со тоа и порелаксирано.

Недостаток на интимност и блискост
Да се ​​биде близок и интимен со партнерот е клучот за секоја квалитетна врска. Сексот е кулминација на тоа. Некои жени знаат како да ги казнат своите партнери со одбивање интимни моменти, или да ги уценуваат со тоа. Сè е само не добро и паметно. Манипулацијата од било кој тип, особено овој, не може да заврши добро. Постојат жени кои несовесно ја негираат интимноста со партнерот, особено во долгите врски. Случајна прегратка, бакнеж, убав збор, треба да бидат работи што се случуваат секој ден. Со тоа, некому му покажувате дека искрено го сакате токму онаков каков што е, а тоа води кон подобар сексуален живот.

Запуштен изглед на жената
Само затоа што сте во врска долго време не значи дека треба целосно да го занемарите вашиот изглед. Нормално е дека нема да се шминкате секое утро секој ден само за да бидете попривлечни за партнерот, бидејќи тој ве сака дури и без слоеви на боја на лицето. Но, понекогаш треба да работите малку повеќе и да ја запалите страста каква што била на почетокот на врската.
Исто така, не дозволувајте постојано движење низ куќата, на пример, со валкана и разбушавена коса, во искината тренерка, влакнести нозе и со зголемен број килограми. Ако си дозволите да го сторите тоа, не само што ќе изгледате полошо, туку и така ќе се чувствувате, ќе ви опадне самодовербата, а потоа тоа ќе влијае и на вашиот сексуален живот.

Некои мажи раскажале во текот на едно истражување што им пречи кај жените кога станува збор за секс:

– Не ми се допаѓа кога жена само легнува, ги шири нозете и чека да направам сè. За мене нема ништо полошо од тоа.

– Пасивноста е ужасна за мене, кога една жена се чини дека нема поим за сопственото тело и што сака. Не можам да опишам колку е фрустрирачко кога жената со која си во кревет не реагира и кога не можам да добијам повратни информации дали нешто е добро или не.

– Мразам кога прави лажни звуци за време на сексот, претпочитам да тивко стенка за да биде искрено отколку да лаже лажно.

– Воопшто не е пријатно кога таа ќе ме спореди со вашето поранешно момче. Лично, не ми пречи што таа имала и други пред мене, но не сакам да размислувам за тоа.

– Ми пречи недостатокот на комуникација пред или за време на сексот. Ако има нешто убаво или сака нешто, би сакал да ми каже.

Прегледи:
351
Објавено на:
17.01.2021