Боки 13, Кончита Вурст и Азис: Мажи кои не би ги препознале без шминка

Нив ги препознавате само кога носат женска гардероба, нашминкани, со исфенирани коси. Погледнете како Азис, Кончита Вурст, Боки 13 изгледаат како мажи. Бугарскиот пејач Азис обично е облечен како жена. Тој се прослави со носењето на женска гардероба и користењето на тешка шминка. Меѓутоа, овие денови тој почна да се облекува како „обичен маж“.

Ова момче во сина тренерка тешко дека ќе го препознаете. Се работи за Кончита Вурст, Евровизискиот победник. Таа била родена како Томас Нојвирт во 1988 година во Австрија. Првата шанса да влезе во шоубизнисот ја доби во 2007 година, но од мали нозе сакал да настапува и пее. Уште од тогаш носел здолништа и почнал да се шминка, па не постои фотографија на која Кончита не изгледа како денеска. Оваа е една од ретките направена во 2003.
И за крај, нашиот Боки 13. Тој сака да носи потпетици, шминка и косата постојано да му е средена, но досега во неколку наврати го покажа и својот „машки имиџ“.
Коментари

коментари