Категории

Меган Маркл е прогласена за највлијателна модна икона во 2019: Еве и зошто! (ФОТО)

Продажбата на парчињата облека кои ги носела војвотката, се зголемиле за 200 отсто. Војвотката од Сасекс, Меган маркл всушност е прогласена за највлијателна модна икона, преминувајќи ги Кајли Џенер и Карди Би, кои досега се наоѓаа на врвот на листата.

Воедно таа е и единствената членка на кралското семејство која некогаш се нашла меѓу првите десет места на познатата листа на сајтот Lyst Index.

При изборот е земено в обзир колку проценти скокнала продажбата на парчињата откако ги носеле познатите дами. Во случајот на сопругата на принцот хари, тој процент е неверојатни 216!

Минатата година, Меган на оваа листа го зазема третото место, додека нејзината јатрва Кејт Мидлтон оваа година не успеа да се пробие помеѓу првите десет.

Еве зошто Меган ја заслужува оваа ласкава титула!