Меган Маркл и Принцот Хари ја прославија првата годишнина од бракот

Меган Маркл и принцот Хари ја прославија својата прва годишнина од бракот, а среќата ја споделија на Инстаграм.

Меган Маркл и принцот Хари на Инстаграм споделија романтично видео со фотографии од нивната свадба кои до сега не беа познати за јавноста.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

„Ви благодариме за љубовта и поддршката кои ги добиваме од сите вас во светот. Секој од вас го направи овој ден уште по величенствен“-им порачаа Меган и Хари на своите фанови.
Официјалниот Твитер на британското кралско семејство исто така ја честиташе годишнината на Меган и Хари.
Коментари

коментари