Меган Маркл се огласи по повод најголемите шпекулации за нејзининото здравје

Војвотката од Сасекс – Меган Маркл стави крај на гласините дека е веган и на ручекот со поранешната прв дама – Мишел Обама кога стави до знаење дека повеќе не е веган.

Меган за време на бременоста јадела сосема нормално но се откажала од билната исхрана. Во 2016 година таа изјавила дека нејзината исхрана во главно се базира на билки. Таа во тоа време изјави дека додека снимала филмови, особено внимавала што конзумира. Притоа изјавувајќи дека е веган во текот на работните недели.

Во последните интервјуа откако стана член на кралското семејство, војводката изјави дека ја променила својата исхрана и почнала да воведува и месо што ги негираше гласините дека таа и понатаму е веган.
Коментари

[fbcomments]