Категории

Мејкап артистите советуваат – Ова е единствениот производ кој ви е потребен во лето

Шминкањето во летните денови ретко е забавен потег. Високите температури и подложноста на потење не се идеални услови за тежок и сложен изглед на шминка. Сепак, ако сакате на лицето да му дадете малку боја и да изгледате средено за еден момент, Космополитен го откри најдобриот начин да постигнете природна и брза летна шминка.

Наместо да се мачите да ставате пудра, маскара и сите моќни, непотребни производи, треба да се фокусирате само на карминот. После нега на лицето, едноставно ставете малку светла кармин на усните, на пример, обичка, корал, праска или црвена боја и готово! Да, навистина е толку едноставно! Вашето лице ќе ви се заблагодари што не го оптеретувате со слоеви шминка, и сепак ќе изгледате тотално шик!

Пред да ја напуштите куќата, завршете го вашиот изглед со вашите омилени очила за сонце и ќе изгледате како да сте се потрудиле многу повеќе отколку што сте направиле навистина.

П.С. Ако сакате да одите чекор подалеку, нанесете минимална количина на истиот кармин на образите со прстите и исчешлајте ги веѓите со про transparentирен гел.