Категории

Меланија Трамп во фустан од Alexander McQueen на средба во Белата куќа

Првата дама на САД уште еднаш го привлече сето внимание појавувајќи се во елегантна креација од твид потпишана од модната куќа AlexanderMcQueen на средбата со тајландскиот премиер Праут Кан-ока и неговата сопруга која се одржа во Белата куќа.

Фустанот вреден 3.000 долари, сопругата на американскиот претседател го надополни со високи потпетици од Christian Louboutin.