Категории

Месецот во кој сте родени открива каков љубовник сте во кревет

Како и со сите други особини, датумот на раѓање одредува какви сте во кревет, што сакате и за што сонувате. Во продолжение дознајте што открива вашиот месец на раѓање за вашиот сексуален живот!

Јануари
Родените овој месец се главно перверзни и сакаат да експериментираат во кревет. Имаат „валкана“ фантазија и многу се вешти во кревет, а идеални партнери им се родените во ноември.

Февруари
Луѓето родени во февруари се многу страсни, но таа страст треба да ја заработите и ако сакате да бидете со нив, прво треба емотивно да се поврзете со нив. Тие имаат тенденција да ја видат пошироката слика и нема да бидат оставени веднаш на вас. Но, во моментот кога ќе ви попуштат, можете да очекувате многу од нив во кревет!

Март
Ако сте родени во март, обожавате да се дружите со партнерот во кревет и тоа би можеле да го правите со денови! Сакате интензивен и приврзан секс. Навистина ви е грижа што вашиот партнер е задоволен, не само вие.

Април
Сексот со априлските луѓе исто така станува страстен, интензивен и многу возбудлив, но само по емотивна поврзаност. Меѓутоа, кај нив има еден проблем, а тоа е што сè брзо им здосадува, па многу лесно може да важи и за партнерите и за врските во кревет.

Мај
Доколку сте родени во мај, најважно ви е да имате пријатен и сензуален секс. Сакате маратонски секс. Важно ви е сите сетила да ви се исполнети, а сакате да ја создадете вистинската атмосфера пред врската, сакате свеќи, еротска атмосфера и музика.

Јуни
Родените во јуни се исклучително љубопитни. Сакаат да ги испробаат сите пози, зачини и секс игри кои постојат бидејќи сакаат да знаат сè за се. Склони се и на порнографија за да стекнат нови идеи и често користат сексуални помагала. Но овие луѓе сакаат сето тоа да го прават и со личност кон која чувствуваат голема наклонетост, во спротивно ќе го потиснат сексуалниот нагон во креветот.

Јули
Луѓето родени во јули сакаат да се чувствуваат безбедно. А кога тоа ќе го постигнат со некого, ќе направат се за да го задоволат партнерот. Тие се совршени љубовници бидејќи сакаат да го разгалуваат и да му даваат задоволство на партнерот, толку многу што изгледа дека забораваат на сопственото задоволство.

Август
Луѓето родени овој месец обично се растргнати меѓу две крајности. Тие или ќе бидат крајно себични или крајно дарежливи. Или ќе му дадат на партнерот се што ќе посакаат или ќе се завртат и ќе отидат кај друг ако нешто ни најмалку не им одговара. Не сакаат да им кажуваат што да прават во кревет, а нивното его лесно се повредува.

Септември
Тие се многу страсни, но секогаш се трудат да ги држат своите емоции под контрола. Ним им треба многу време да се релаксираат со партнерот во кревет и да се препуштат на заедничките страсти. Така и во сексот ќе бидат многу повлечени на почетокот, само треба да имате трпение додека не се тотално опуштени. И тогаш нема нешто што не би го направиле за вашиот партнер.

Октомври
Не им е проблем да цртаат и да објаснат што можеш да очекуваш од нив. Уживаат во заведување и предигра. Можеби ќе им треба малку повеќе време за да имаат секс со нов партнер бидејќи можеби се склони кон истражување на теренот и подолго уживање во романса. Преферираат романтичен, нежен, но страстен секс.

Ноември
Родените во ноември се дефиниција за страстен секс. Тие се посесивни. Тие имаат тенденција да го „поседуваат“ својот партнер и сакаат да го чувствуваат истото. Подготвени се на се што може да се испроба во сексот, сакаат да експериментираат и сакаат да се чувствуваат посебно. Имаат лесен секс и немаат проблем да се опуштат.

Декември
Луѓето родени во декември се креативни. Во сексот сакаат да играат улоги со партнерот. Можеби проблемот со нив е во подлабока врска, но сексот дефинитивно ќе биде забавно и интересно искуство.

Прегледи:
347
Објавено на:
10.04.2022