Категории

Меси е еден од најплатените фудбалери во светот, а вака изгледа неговиот дом! (ФОТО)

Иако заработува дури седум милиони евра месечно, домот на Лионел Меси изгледа скромно. Иако има автомобил од 240.000 долари, на социјалните мрежи честопати ја покажува внатрешноста на својот дом во која најчесто поминува време со семејството.

Во куќата на Меси, според неговите фотографии на Инстаграм профилот, се е посветено на детските игри. Големиот кревет со перници е создаден за детска забава, додека цртаните филмови се дел од секојдневието.


Понекогаш играат и фудбал.

Primeros pasos de matu 😍😍😍

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on


Меси и неговата сопруга често поминуваат време со децата во дворот каде што имаат мини фудбалски терен на кој играат со нив. Бидејќи мора постојано да тренира, а сака да поминува и време со семејството, Меси во куќата има и мини базен и теретана. Фудбалерот на Барселона е грижлив татко и сака пред спиење да им чита приказни на своите деца.

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on


Фотографиите на социјалните мрежи покажуваат дека Меси е само еден сопруг и татко кој ужива во топлината на семејниот дом.