Категории

Мет Гала 2023

Светот на модата повторно блесна во Њујорк на овогодишната Мет Гала. Оваа година тема беше покојниот моден дизајнер, Карл Лагерфелд.

На настанот учествувааа познати личности коишто беа екстравагантно облечени во чест на Карл.

Погледнете како тие изгледаа:

Прегледи:
162
Објавено на:
03.05.2023