Метод „марамче“: Заспијте го вашето бебе за помалку од 40 секунди (ВИДЕО)

Секој новопечен родител го поминал периодот на непроспиени ноќи бидејќи бебето не сакало да заспие. Веруваме дека многу родители ќе се израдуваат кога ќе дознаат дека постои начин да го успиете вашето бебе многу бргу, поточно за 40 секунди. 

Еден брачен пар на ЈуТјуб споделил метод за заспивање, за кој ви е потребно само едно марамче. Нивниот тримесечен син Сет заспал за помалку од минута. Погледнете како го прават тоа.

 
Коментари

[fbcomments]