Категории

Миленици кои на сопствениците за малку ќе им предизвикале срцев удар!

Сите кои чуваат миленици, знаат колку е битно да им е секогаш се’ удоволено, и тие да се секогаш среќни и добри. Всушност, грижата за милениче наликува на грижата за мало детенце.

Некогаш, милениците знаат толку да не’ испаничат, што за малку би ни предизвикале срцев удар. Не се знае дали знаат што прават, но факт е дека можат многу да не’ исплашат.

Овде собравме листа од фотографии кои ги покажуваат милениците во, а прв поглед, фатално сценарио, за потоа веднаш да сфатиме дека не се случува ништо страшно, само дека така изгледа. Погледнете за што станува збор.

Куче ли е, волк ли е!? ..Шишарка е!
I Almost Had An Heart Attack

Куче на пола!? Не, само куче кое ужива покрај пресечено дрво.
Had To Look Twice

Зошто ова маче се тркала во крв!? Не грижете се, само се нагостило со црвен сос.
Cat Gave Me A Scare This Morning. It's Paprika

Ампутирано маче!?
Nearly Had A Heart Attack

Ова не е тоа што мислите, туку играчка за мачки.
One Christmas Eve Night

Ова куче знае повеќе работи отколку што признава.
My Dog Its Trying To Scare The Hell Out Of Me

Не е пена од уста, само е некоја бела хартија!
The Doggo Almost Gave Me A Heart Attack

Куче со дополнително ноџе?
What About This?

Некој се шминкал…
When You Got Home And See Your Dog's Mouth Full Of "Blood"

Она кога по грешка ќе ти порасне главата.
My Dog Fell Asleep Under My Daughter’s Pillow And Nearly Gave Me A Heart Attack

Со ваква позадина, мачката е шетачка оптичка илузија. Изгледа како да има дупка во стомачето!
For A Second I Thought There Was A Hole Inside His Belly

Прегледи:
208
Категории:
Животни
Објавено на:
08.10.2020