Категории

Мис на Турција: Погледнете како изгледа Асу од „Карасевда“ во бикини!

Во поновите турски серии кои се прикажуваат во Македонија, сигурно сте забаележале се повеќе се посветува внимание околу изборот на актерите.

Па така, се почесто во сериите улоги имаат и модели и поранешни мисици.

Таков е случајот и во актуелната турска хит серија „Карасевда“, каде улога има мисицата на Турција од 2011 година, Мелиса Асли Памук, која ја има улогата на Асу, асистентка и пријателка на Кемал која е заљубена во него.

Иако нема завршено актерско училиште, таа со својата убавина и талент пред камера, досега доби неколку улоги во филмови.

Родена е 1991 година, а освен турскиот јазик, флуентно зборува англиски и германски.

 

Bodrum . Sand in my toes, sun in my face, wind in my hair.

A post shared by Melisa Aslı Pamuk (@melisapamuk) on

? . #peaceofmind #ootd

A post shared by Melisa Aslı Pamuk (@melisapamuk) on

Take me back.Now.Please. . #losangeles #tb #heaven

A post shared by Melisa Aslı Pamuk (@melisapamuk) on

Извор : Бркајработа.мк

Прегледи:
2389
Објавено на:
22.02.2018