Категории

„Млечен“ маникир – Најубавиот тренд на нокти за ова лето

Знаеме, поминавме премногу време барајќи летни трендови кои вклучуваат светли бои, дезени или налепници, но – не секој е секогаш расположен за тоа. Целосно ни е јасно зошто решивме да откриеме летен маникир кој е во тренд за сите девојки кои претпочитаат да понудат маникир. Затоа ви претставуваме млечен маникир кој го носат Хејли Бибер, Зои Кравиц и Никол Бекам-Пелц.

Млечно белиот маникир е навистина за сите бои на кожа и за сите должини на нокти. Нема ништо лошо во овој маникир, бидејќи можете да го носите со секоја облека. Секогаш кога ќе ви здосадат боите и не сте сигурни какви нокти сакате – се насочувате кон млечно белиот маникир.

За потребите на својата венчавка, Никол Бешам-Пелц имаше долги нокти во млечна боја кои одлично се вклопуваа со нејзината венчаница и секако, веренички прстен. Маникир во млечна боја подразбира висок сјај бидејќи бојата што се користи за овој маникир е блиска до природната нијанса на плочката за нокти, поради што е важно гелот да биде густ и постојан.

Чистиот изглед на девојката е еден од најчестите трендови што ги придружува девојките кои не сакаат долги нокти, туку сакаат маникир. Чист маникир значи пократки исечени нокти кои се желени и понудени со блескав гел-лак. Млечен, односно nude маникир, одлично се вклопува и на пократки и подолги нокти, како и на овални или нокти кои се покоцкасти и чии рабови се остри.

Ако сакате вашиот млечен маникир да биде малку украсен, тогаш одлична идеја е да направите дезен на два клинци. Еден од најубавите дезени што можете да го имате ова лето е дефинитивно злобното око кое е карактеристично за Грците и Турците. Се верува дека злото око го штити носителот од разни видови магии. Колку и да сакаме обичен маникир и да нудиме лакови, негуваме посебно место во срцето за светки. Со млечниот маникир тоа е најдоброто нешто што одговара на секој аутфит, па затоа можете да носите што сакате! Овој nude маникир кој прави да се чувствувате како вистинска дама, дури и кога е со суптилни светки – не можете да погрешите.

Овалните нокти се дефинитивно најдобриот млечен маникир, бидејќи ги прави вашите прсти да изгледаат подолги и поелегантни. Млечниот маникир може да одговара на бојата на вашите нокти, односно можете да направите маникир кој изгледа како да имате само сјај над вашите нокти. Секогаш можете да се одлучите за вистинската млечна нијанса чиј подтон е бел. Овој маникир е совршен за лето бидејќи ќе направи вашата исончана кожа да изгледа уште потемна. Исто така, одлично е и за подолги и за пократки нокти!