Модели на патики кои ќе бидат најпопуларни оваа есен! (ФОТО)

Веќе имавме можност да видиме што носат многубројните трендсетерки, но и оваа сезона ќе бидат актуелни за елегантни и опуштени комбинации.

Продавниците веќе ги спуштија сандалите и чевлите на намаление, а во излозите се истакнати најубавите есенски модели. Меѓу нив се истакнуваат два модели на патики кои ќе бидат најпопуларни!

1. Животински принт

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ammos ♾ Greek Sandals (@ammosaccessories) on


Популарноста на познатиот животински дезен не стивнува и сега од сандалите и летните фустани премина на патиките. Ќе се носи елегантниот модел на бели патики со детали прекриени со леопард, змиска кожа или зебраст дезен.

2. Голем ѓон и многу бои

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ABBY BALDEH (@abbybaldeh) on


Меѓу „кежуал“ моделите на патики продолжува да доминира предимензионираниот ѓон кој одозгора ќе носи цела палета на бои, а што пошарено, тоа е помодерно оваа сезона. Во обзир доаѓаат и комбинации на бои кои инаку се сметаат за неспоиви.
Коментари

[fbcomments]