Категории

Моден хорор: Најлошо облечените дами на доделувањето на Брит наградите!

Ѕвездите на доделувањето на Брит наградите се појавија во креации во кои ги оставија модните критичари и публиката во шок.

„Фустаните не беа достојни за доделувањето на наградите. Морале да вложат многу труд“, гласел еден од коментарите.

На црвениот тепих можеше да се види сѐ, од фустани кои одвај го покриваат телото, до комбинирање на бои на многу чуден начин.

Во морето на лошите стајлинзи, пејачката Ели Голдинг убедливо ја однесе победата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by dany (@danyyorum) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zingy Australia ⚡️ (@zingyaus) on