Категории

Моден календар: 30 интересни стајлинг идеи за секој ден во септември

Секоја година се надеваме на најдоброто, но се подготвуваме и за најлошото. Ние би сакале септември да биде љубезен кон нас и да ни овозможи неколку среќни моменти кои ги поврзуваме единствено со топлината, сонцето и нежниот ветар во нашата коса.

Всушност, немавме доволно време да се науживаме во фустаните со цветна шема, меките влечки, очилата со тесен облик и другите летни модни додатоци!

А за оние кои лесно се прилагодуваат на студеното време, дождовите и вировите под нозе, собравме интересни стајлинг идеи со чизми, тексас јакни, палта, џемпери и фармерки.

 

Се надеваме дека овие елегантни стајлинг идеи ќе ви помогнат што поскоро да навлезете во возбудливата есенска модна игра.