Моден тренд: Нежни и женствени детали на блузите и фустаните оваа есен

Трендот од ’80-тите се враќа повторно и сите го обожаваат!

Во новите колекции оваа есен сигурно ќе ги забележите популарните балон или како што модниот свет ги нарекува – puf ракави на блузите, кошулите и фустаните. Уште од ’80-тите овој тренд беше хит, а денес дизајнерите го враќаат на големата врата.

Puf ракавите се романтични, нежни, изгледаат женствено и деликатно.
Коментари

[fbcomments]