Модни комбинации во ЗЕЛЕНА боја

Летото најчесто се поврзува со зелената боја затоа што е ведра и разиграна баш како и летните пејсажи.

Во исто време таа изгледа отмено и гламурозно а тоа е и главната причина зошто холивудските дами најчесто избираат зелени тоалети за црвениот тепих.

Оваа топла сезона побарајте го вашето омилено парче во зелена нијанса или пак збогатете го вашиот плакар со нови модели кои ќе го освежат вашиот стил, било тоа да е здолниште, ташна, марама или сладок мини фустан кој ќе го обожавате додека ‘трчате’ низ град под жешкото сонце..
Коментари

[fbcomments]