Модни совети: 6 комбинации на бои кои секогаш изгледаат моќно!

За да изгледате секогаш атрактивно и модерно, основно правило кое мора да го знаете е комбинацијата на бои. Усовршете го правилното комбинирање и ќе изгледате фантастично секој ден!

Виолетова и темно зелена

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Blair Eadie / Atlantic-Pacific (@blaireadiebee) on

Микс од пастелни тонови

Кремасти нијанси од глава до пети

 

View this post on Instagram

 

A post shared by FASHION NATION | BRAZIL (@fashionnationbrazil) on

Црвена и сива

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 𝙼á𝚛𝚌𝚒𝚊 (@marciaassuncao_) on

Розова и нежно зелена

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Blair Eadie / Atlantic-Pacific (@blaireadiebee) on

Розова од глава до пети

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Zara Community (@zara__europe) on
Коментари

[fbcomments]