Категории

Модно изненадување: За овие хеланки мислевме дека никогаш нема да се вратат во мода

Во својот плакар задолжително треба да имаме фармерки, црни тесни кожни панталони, но, верувале или не, хеланките кои се закачуваат на петата се враќаат во мода.

И тоа не како стајлинг за време на прошетка, ниту како опрема за теретана, туку како секојдневен изглед. Како и секогаш инспирацијата доаѓа од стилот на познатите. Особено од стилот на Џиџи и Бела Хадид, Кендал Џенер и останатите модели.

Прегледи:
208
Објавено на:
19.02.2018