Чек дис аут
Search

Моќно и удобно: 5 есенски комбинации за совршен деловен стајлинг!

Патиките веќе не се резервирани само за во теретана

Тие стануваат моден додаток кој може совршено да се вклопи и во деловниот стајлинг и да биде достојна замена за чевлите.

Ако ги комбинирате на вистински начин, ќе изгледате исто толку елегантно како и со високи потпетици, а чувството на удобност не може да се замени со ништо. Во таква комбинација ќе бидете подготвени за извршување на сите дневни задачи.

За следниот важен деловен состанок можете да се облечете токму вака:

 

Бела кошула и црни панталони се класика која што е незаменлива во деловниот свет. Многу едноставна и во исто време многу елегантна комбинација. Изгледа одлично дури и ако наместо високи потпетици, изборот на обувки е патики.

Во оваква комбинација ќе изгледате како вистинска трендсетерка подготвена за нови деловни потфати.

Костум и патики изгледаат многу моќно и смело. Време е деловниот стил да стане интересен.

Дури и фустан во комбинација со патики изгледа моќно.

Ниту Хајди Клум не одолеа на овој тренд.
Коментари

[fbcomments]