Моќта на астрологијата: Која реченица ве опишува според хороскопскиот знак?

Астролозите издвоиле една реченица со која се опишува секој хороскопски знак, како и нивните погледи на себе и светот околу нив. Дознајте која реченица најдобро ве опишува според хороскопскиот знак!

Овен

Вриштам гласно, но никој не ме слуша.

Бик

Немам причина да се извинувам никому.

Близнаци

Не сум сам, но се чувствувам осамено.

Рак

Кога се држевме за раце…

Лав

Никој не знае кој сум всушност.

Девица

Кажи ми зошто се чувствувам осамено.

Вага

Глумам дека сум некој кој не сум.

Шкорпија

Премногу се грижам за сѐ околу мене.

Стрелец

Сакам да не жалам за пропуштените моменти.

Јарец

Не дозволувам да се сруши светот.

Водолија

Покажи ми ја вистинската причина за постоењето на светот.

Риби

Има премногу емоции во мене и тешко ми е поради тоа.
Коментари

[fbcomments]