Категории

Моќта на шминката: Ремек дела без фотошоп! (ФОТО)

Визажистката Goar Avetisyan одамна со право ја заработи титулата „вистинска Инстаграм волшебничка“. Нејзините чудесни трансформации секогаш собираат огромни пофалби, таа навистина знае како да го извади најубавото од сечија несовршеност.

Ви ги споделуваме нејзините најубави трансформации за кои верувале или не е главен виновник е шминката, без фотошоп. Шминката навистина умее да направи чуда, и ремек дело од сечие лице.