Моментите на „модни близначки“ на Кејт Мидлтон и принцезата Дијана (ВИДЕО)

Уште од првата заеднчка фотосесија на Кејт Мидлтон и принцот Вилијам  започнаа споредбите меѓу покојната принцеза Дијана и Војвотката од Кембриџ.

Многупати до сега можевме да забележиме дека Кеј Мидлтон е повеќе склона кон независни модни избори и повеќе сака удобност наспроти модерно. Но, секогаш таа изгледа беспрекорно и одушевува со во својот моден избор.

Војвотката од Кембриџ на некој начин постојано и оддава почит на принцезата, преку избор на гардероба и додатоци кои и таа претходно ги има носено.
Коментари

[fbcomments]