Моника Белучи го промени личниот опис: Погледнете како изгледа сега!

Моника игра една од главните улоги во новата сезона на популарната француска серија. Прекрасната актерка ја офарбала косата поради улогата во француската серија Call My Agent, а кратката плава коса и стои совршено.

Фотографиите од плавокосата Моника се појавија на Инстаграм воосушевувајќи ги бројните фанови. Тие велат дека новата фризура на Моника Белучи ги потсетува на онаа која ја носеше во легендарниот филм „Малена“, кога црната долга коса ја скрати и ја офарба црвена, а потоа и плава.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emilibellu (@monicabelluccispain) on
Коментари

[fbcomments]