Категории

Моника Белучи во Венеција со партнерот Николас! (ФОТО)

Во март оваа година дознавме дека италијанската убавица, 54-годишната Моника Белучи веќе подолго време е во врска со 18 години помладиот француски уметник Николас Лефебре.

Секое нивно појавување во јавноста предизвикува огромно внимание, а на тоа посведочија и минувачите во Венеција минатиот викенд. Парот живее во Франција, а минатиот викенд се упати на работно-романтичен одмор.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Monica Bellucci (@monicabelluccicollection) on


Имено, славната актерка беше една од гостите на ѕвездениот бал под маски во Венеција, а за оваа пригода избра елегантна комбинација која ја потпишува Maria Grazia Chiuri i Dior.