Категории

“Mushroom blond” е најмодерната боја на коса за ова лето

Нијансата за коса наречена „ Mushroom blond “ руши рекорди за популарност на Интернет!


Во лето сонцето природно ни ја осветлува косата, додека во зима истата изгледа потемна.

Исто така, постои правило дека жените избираат посветли нијанси на коса во текот на летото, додека во зима се одлучуваат за потопли и потемни тонови.

Летото нуди две нијанси на сина боја – топла, златна нијанса на сина како од Јужна Калифорнија или ладна, платинесто сина како онаа што неодамна ја носеше Ким Кардашијан

Овие правила се чини дека се бесмислени кога зборуваме за најновиот тренд директно од Pinterest.
Овој стил комбинира светли, летни тонови со темни зимни, што резултира во уникатна боја.
„Mushroom blond“ е варијанта на сива, сребрена боја со темен корен што создава многу суптилност. Постојат и други варијанти за девојки кои сакаат да го изразат потемниот тен на лицето.
Од моментот кога се појави, „Mushroom blond“ го освои Интернетот, станувајќи најбарана боја на порталот „Pinterest“. Пребарувањата се зголемиле за 308%.

Погледнете ги инспиративни предлози подолу.