Категории

Музиката не познава граници: Кинез среде Пекинг пее песни од Тоше Проески!

Тоше Проески беше и остана нашата најголема музичка ѕвезда на сите времиња. Неговиот неверојатен талент и безвременски песни засекогаш ќе останат дел од нас и нашата музичка култура. Дека музиката е јазик кој сите го разбираме, доказ се и Инстаграм видеата на Ванг Ксиао Чонг кој пее песни од Тоше Проески среде Пекинг. 

Погледнете за што станува збор и уживајте во изведбите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 王小虫 (@wang_xiao_chong)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by 王小虫 (@wang_xiao_chong)