И на 47 години ја оправда титулата за најдобро тело во светот!

Кога ја гледате Хелена Кристенсен, помислувате дека времето навистина може да застане. Една од најславните супермоделки во светот, наспроти возраста која не е вообичаена во светот на модата, воодушеви со неверојатниот изглед.

Убавата манекенка и на 47 години работи на модни едиторијали, а еден од последните и беше токму оној во Мексико за својата модна линија.

Иако промовираше женски кошули, тоа не ја спречи да го покаже совршеното тело во костими за капење.

Хелена Кристенсен е една од ретките манекенки со кариера која трае повеќе од 25 години.

spl1278570002

Познатиот дизајнер Џани Версаче во една прилика изјави дека таа го има “најдоброто тело на планетата”, а судејќи според фотографиите јасно е дека таа и денес има со што да се пофали.

spl1278570003

spl1278570004

spl1278570006
Коментари

[fbcomments]