Категории

На 66 исто како и на 30: Убавата манекенка тврди дека клучот за убавиот изглед е само во една работа

Секако, буџетот со кој располага некогаш многу познатата манекенка, и помага да води живот што и овозможува да тренира како и кога сака, како и масажи, сауни, прва класа диета, но таа тврди дека не практикува ниту една и дека само едно е доволно за да изгледате одлично во седмата деценија од животот – секако, ако тоа е вашата цел.

Поминаа скоро четири децении откако првпат позираше во костим за капење на насловната страница на познатиот Sports Illustrated, за минатата година да повтори фотографија, но овој пат позираше со своите две ќерки.

Додека многумина коментираат дека скоро и да нема разлика во изгледот меѓу нив

Па, која е навиката што е одговорна за врвната форма во седмата деценија?

Многу е важно што внесувате во организмот, таа е сигурна. „Како што јадеме, така ќе гледаме и ние.

“Отпрвин пробав неколку прилично чудни диети затоа што мислев дека тие се клучот за добра линија. Јас пиев само сок во текот на денот или јадев само една група на храна со денови, и таа сфати дека тоа нема смисла и дека Нема да постигнам добри резултати на долг рок “.

Клучот за витка линија и убава кожа е правилна и урамнотежена исхрана. Кристи е вегетаријанка и тврди дека оваа диета и помогнала да одржува убав тен и добра форма.

“Најмногу ми се допаѓа оваа диета и пробав сè. Забележав дека кожата ми изгледа подобро, дека тенот ми е порамномерен и дека се чувствувам многу подобро”.

Покрај тоа, поранешниот модел вежба редовно, но само двапати неделно.

 

View this post on Instagram

 

Sunday Sunset Swim 🌊 @totalgymdirect

A post shared by Christie Brinkley (@christiebrinkley) on

Прегледи:
227
Категории:
Убавина и мода
Објавено на:
01.09.2020