Категории

На овие чинии ништо не е како што изгледа! Шеф создава неверојатни илузии со храна!

Нештата не се како што изгледаат на прв поглед, овој шеф создава нешто навистина неверојатно. 

Ben Churchill  создава навистина интересни илузии со храна, каде ништо не е како што изгледа. На поглед иако се совршени, оваа храна никој не би ја јадел, но врвните кулинарски способности на  Churchill се гаранција дека имаат одличен вкус.

Колач со паста од нане, слатка млечна пена и пире од јаболко.

Панакота со вкус на ванила, надополнето со чоколадо

Чоколаден сунѓер, покриен со сребрено чоколадо и наполнет со фил од јагоди.

Колач во вкус на портокал. 

Чоколадна „цвекло“ торта, со чоколадна почва и саксија. 

Чоколаден мус. 

Морков торта, со чоколадна почва, јадливи камења и саксија. 

Чоколаден мус, свеж портокал и јадлива саксија. 

Десерт од круша со житарки, бадеми и мед. 

Панакота со гранола. 

Колач од лимон.

Пуфки со кокос. 

 

 

Прегледи:
277
Објавено на:
13.07.2018