Категории

На овие хороскопски знаци им е судено за бидат заедно

Не е тајна дека љубовта доаѓа одвнатре. Девојките кои го знаат тоа, секогаш ги привлекуваат момците, но некои знаци се исклучително посебна комбинација.

Близнаци и Стрелец

Помеѓу овие знаци постои огромна хемија. Имено, нивните скриени желби совршено се надополнуваат една со друга. Стрелецот веднаш реагира на присуството на Близнакот. Либидото, емоциите и психичката зависност за Близнаците е неизбежна. Потребно е само да ги сместите во иста соба и да бидете сведоци на неверојатни искри.

Близнаците од друга страна, сепак повеќе ги сакаат Јарците, но тие не одлучуваат тука. Кога се работи за Стрелците, сепак страста е таа која го има главниот збор. Нивните интимни моменти знаат да бидат маратонски, а изјавите на нежност неподносливи за околината.

Риби и Девица

Рибите се опуштени и сметаат дека живеат во свет без грижи. Романтичните Риби се родени оптимисти, а кога станува збор за љубовта и сексот, ненаситни. Ретко кои припадници на овој знак ќе бидат воздржани кога е работи за интимност со партнерот! Девицата е мал „наредник“ кој сака да се знае кога е време за забава, а кога за сериозни нешта.

Единствен проблем е што тоа чессто го применуваат и во односот со Рибите. Кога ќе се спојат, Девицата добива сигурност и нејзините особини се дуплираат и создаваат многу интересна комбинација. Порано или подоцна овие два знаци ќе бидат заедно и нема да и одолеат на страста.