Категории

На ТикТок осамна нов предизвик кој можат да го направат само жените

(ВИДЕО) Пред две години на социјалните мрежи кружеше предизвик во кој луѓето се обидоа да застанат држејќи столче на градите, а во најголем дел тоа им одговараше на жените, па лансираа друг и го испровоцираа спротивниот пол.

Треба да станете на колена, да ги ставите лактите на подот пред вас и да ја држите брадата со рацете. После тоа, едната рака треба да се стави зад грб – и обидете се да останете во иста позиција. Судејќи според досегашните објави, жените го прават тоа без никаков проблем, но мажите на крајот паѓаат на подот и удираат по главата.

Научникот remереми Џонсон одговори на прашањето како е тоа можно со последниот предизвик, а теоријата важи и за овој. „За жените центарот на масата е поблизу до колковите, додека за мажите е малку поголем. Кога жените се наведнуваат на стол, нивната маса е центрирана над нивните нозе, а кога мажите се потпреме, нивната маса е над центарот “, објасни тој.

 

@jason.rachel

YouTube – Jason&Rachel #fyp #foryourpage #foryoupage #comedy #couplegoals #couple #love #viral #xyzbca #relatable #relationship

♬ Rasputin (7″ Version) – Boney M.

Прегледи:
42
Објавено на:
21.02.2021