Чек дис аут
Search

На врвот на листата – Ова е НАЈУБАВАТА жена за 2019 година

Таа плени со својот природен изглед

По изборот на читателите на еден портал, Марго Роби е прогласена за најубава жена на светот во 2019 година. Таа ја магепса публиката со неколку филмски остварувања, меѓу кои „Волкот од Волстрит“ и „Беше еднаш во Холивуд“. Од тогаш целиот свет ја обожава.
Она што гласачите го наведоа како причина за давањето на својот глас е нејзиниот природен изглед и фактот дека таа не подклекнала пред трендот на правеше естетски корекции.

На листата на најубави жени исто така се најдоа и Гал Гадот и Скарлет Јохансон која минатата година беше на прво место.
Коментари

[fbcomments]