Најавен е еден од најдобрите анимирани кросовери: Family Guy и култните The Simpsons

Entertainment Weekly го најави можеби најдобриот кросовер на анимирани серии, Симпсонови и семејството Грифин.

Симпсонови во нивното прикажување до сега, од 25 сезони, само еднаш имале кросовер со друга серија (со The Critic), но оваа есен ќе гостуваат во премиерната епизода на Family Guy.

Во специјалната едночасновна епизода, семејството Грифин оди во Спрингфилд, каде живеат Симпсонови и брзо се спријателуваат со нив. Прикажувањето е закажано за 28 септември, а еве дел од настаните.

[tube]https://www.youtube.com/watch?v=7xcrXwijHlY&feature=youtu.be[/tube]
Коментари

коментари