Најдобар детокс на организмот: Го отстранува салото од стомакот и чисти од сите токсини! (РЕЦЕПТ)

Ова смуди е одлично за решавање на сите проблеми со варењето, ги отстранува отровите од организмот и ги намалува килограмите.

Состојки:

  • 1 шолја ананас – свеж или од конзерва
  • 1/2 исцеден лимон
  • 1 лажичка мелен ѓумбир
  •  1 лажичка цимет
  • 2 шолји вода

Подготовка:

  • Исечкајте го ананасот заедно со другите состојки, ставете ги во блендер и добро изматете.Коментари

коментари