Категории

Најдобрите 20 изгледи на славните дами кои модните критичари ги обожаваат

Во текот на месец јуни имаше многу настани и доделување на награди, каде познатите дами заблескаа на црвениот килим, но и на сцената.

Иако сите се прекрасни на свој начин, модните критичари овие изгледи ги одбраа во категоријата „омилени“, а сигурно ќе ви послужат како инспирација и вам во модниот избор за некоја посебна пригода.

Минди Калинг на премиерата на Ocean’s 8 

Јара Шахиди на филмските и телевизиските награди на MTV

Бјонсе на нејзината турнеја со Џеј Зи, OTRII, која ја започнаа во Европа

Маргарет Занг

Иса Рае на CFDA наградите

Ријана на Stance настанот во Њујорк

Сами Миро во парче од својата винтиџ колекција на машката модна недела во Лондон

Ирис Апфел на модната ревија на Alexander Wang  за пролет лето 2019

Тина Феј на наградите TONY

Кендал Џенер во Ralph Lauren фустан

Сара Паулсон на премиерата на Ocean’s 8

Алиша Бое на филмските и телевизиски награди на MTV

Наоми Кемпбел на CFDA наградите

Oпра на CFDA наградите

Оливиа Перез на настан на Dior

Зендаја на филмските и телевизиски награди на MTV

Ејми Шумер на TONY наградите

Карли Кушние на еден од најшик настаните во Њујорк, Veuve Clicquot Polo Classic

 Сиара на CFDA наградите  

Бруклин Судано на TONY наградите

Прегледи:
49
Објавено на:
27.06.2018