Категории

Најдобрите брауни колачиња што некогаш ќе ги пробате – Баба го откри својот рецепт на ТикТок кој го освои цел свет

Баба Бабс на својот профил редовно објавува јадења што ги прави според традиционални, семејни рецепти, а нејзиниот најнов трик за колачиња набрзо стана еден од нејзините најпопуларни рецепти.

Дознаваме детали од законот што сите го чекаат: Еве до кога ќе работиме, до 68 години, само под еден услов
5676 прегледи.

Брауни колачињата многу лесно се прават, па често се печат во многу домаќинства, но дали знаевте дека со додавање на само една состојка, вашите брауни може да бидат повкусни од кога било? Така вели баба Бабс, која на Тик Ток го открила својот рецепт за колачиња со пусти кои содржат и „тајна состојка“ која, доколку сакате да ги импресионирате сите, треба да ја додадете во вашата мешавина. И зборуваме, се разбира, за – чоколадо.

Како што пишува The Sun, баба Бабс на својот профил редовно објавува јадења што ги прави според традиционални семејни рецепти, а овој најнов рецепт за чоколадни колачиња брзо стана еден од најпопуларните.

Ова е тајната состојка за палачинки што ќе направи да испаднат подобри од било кога.

@brunchwithbabs Bab’s Brownie Hack 🍫 1 box brownie mix (Ghiradelli’s preferred). Make according to package directions. 2 large candy bars (I use Symphony). Into a prepared pan pour half the brownie mix. Place candy bars on top and then pour the remaining brownie mix on top Cook per directions on box. #brownies #browniehack ♬ original sound – Babs aka Nonna

Сè што ви треба за најдобрите колачиња брауни досега, вели Ина. дека откако ќе го ставите првиот дел од смесата во садот за печење, врз него додадете цели два реда чоколадо, а потоа вториот дел од смесата. Баба Бабс забележува дека навистина не е важно каква чоколада користите; со него на средина од смесата добивате совршени колачиња кои се топат во уста…

– Лесно е и многу вкусно, а сите со ентузијазам ќе ве прашаат за рецептот! – рече таа на крајот од видеото.

Нејзиното видео очигледно импресионираше многу корисници на Tik Tok бидејќи веднаш собра околу 200.000 прегледи и неколку илјади коментари од благодарните следбеници.

– Пробав штом го видов видеото и навистина се неверојатно вкусни! – коментираше еден корисник.

– Сега ги правам! Ви благодариме што го споделивте ова! – додаде уште еден.

Постојано погрешно го рендате сирењето: Овој трик ќе ви ја олесни целата работа!

Прегледи:
256
Објавено на:
14.07.2022