Категории

Најдобрите изгледи од црвениот килим на 72. издание на Тони наградите

Вчеравечер се одржа 72. издание на Тони наградите кои има за цел да ги истакне најдобрите достигнувања на Бродвеј.

Очекувано, голем број на ѕвезди присуствуваат на настанот, а црвениот килим е вистинско модно шоу со беспрекорен изглед на актерите. Ова се најдобрите изгледи на актерките кои зачекорија на црвениот килим, некои во парчиња со дизајнерски потпис, други пак во винтиџ модели кои се уште изгледаат гламурозно и денес.

Тина Феј во Thom Browne

Кристин Барански 

Сара Бареилес во J. Mendel

Кондола Рашад во Carolina Herrera

Кери Мулиган во Giambattista Valli

Синтија Ериво во винтиџ модел

Кери Вашингтон во Versace

Лорен Ридлоф во Jason Wu

Рејчел Блум во Ali Segel