Категории

Најдобрите маски на познатите по повод Ноќта на Вештерките

Секоја година пред и на 31 октомври во САД и некои други држави низ светот се одржуваат бројни забави по повод Ноќта на Вештерките.

Како и секоја година и оваа има бројни интересни костуми, некои се интригантни, некои секси, но сите изведени професионално и изгледаат многу добро!

Ова се некои од најдобрите за оваа година:

 

Beyoncé, Blue Ivy и Tina Knowles како Salt-N-Pepa

 

A video posted by Beyoncé (@beyonce) on

Beyoncé, Jay Z и Blue Ivy како Black Barbie и Ken

 

A photo posted by Beyoncé (@beyonce) on

Savannah Guthrie како Demi Moore на насловната на Vanity Fair

Khloe Kardashian како Storm

 

STORM

A photo posted by Khloé (@khloekardashian) on

Kourtney Kardashian како зомби невеста

 

??

A photo posted by Kourtney Kardashian (@kourtneykardash) on

Leona Lewis како вонземјанец

Paris Hilton како Alice in Wonderland (по трет пат)

 

Paris in Wonderland. ✨????✨

A photo posted by Paris Hilton (@parishilton) on

Kathie Lee Gifford како Regis Philbin (со вистинскиот Regis Philbin)

581778ac150000d804530d09

Kelly Ripa како Harley Quinn и Jerry O’Connell како Joker

 

Thank you @mrjerryoc for making this Halloween extra spooktacular!! You are the baddest Joker I know. ?☠️?????

A photo posted by Kelly Ripa (@kellyripa) on

Halle Berry како скелет

 

Our costumes are really killin’ it this year, don’t you think? ?☠️

A photo posted by Halle Berry (@halleberry) on

Ellen DeGeneres и Heidi Klum како Sia

Kelly Rowland како Dionne од “Clueless”

 

“Been shopping with Dr. Seuss?” ??

A photo posted by kellyrowland (@kellyrowland) on

Candace Cameron Bure како Ѕвончица

 

 

Tinkerbell is a spunky one ✨?✨

A photo posted by Candace Cameron Bure (@candacecbure) on

Martha Stewart како крвава медицинска сестра

?? Nurse Martha will see you now! #halloween #costumeideas ?: @bydaisymakeup

A photo posted by Martha Stewart (@marthastewart) on

Kendall Jenner како вампирка

Kendall Jenner shows off some serious cleavage at Kate Hudson's Halloween Bash

Katty Perry и Orlando Bloom како Hilary & Bill Clinton 

katyperryhalloweencostume_8f6cfa36403546f9b8bc7448a31a8a19

и за крај, можеби еден од најдобрите костими Kylie Jenner како Christina Aguilera

kylie-jenner-christina-halloween-4