Категории

Најдобрите примери за модерен дизајн на ентериер

Вашиот дом е Вашиот замок. Но, Вашиот замок не мора да има морничави ходници, соби во кои се крие змеј и духови. Доволно е да има модерен и убав дизајн :)

За да го уредиме домот, најчесто ни треба малку инспирација. Кога добивае такви напливи на креативност и продуктивност, прво нешто што отвараме е секогаш Pinterest или Instagram.

Овде имаме колекција од најубавите примери за модерен дизајн на ентериер. Ќе видите се’ – од современ мебел, до интересни украси, и цели инспиративни соби од кои можете да „украдете“ идеи за Вашата следна реновација во домот.

Погледнете ги нашите одбрани примери:

Креативен исцедувач на вода за кујнски прибор
Creative Cutlery Drainer By Peleg Design

Кауч за вас и за Вашето крзнено пријателче
The Dog House Sofa By Seungji Mun

Месечево огледало
Luna Mirror

Маса на расклопување со тајни фиоки
Cool Coffee Table

За најмалечките:
Lovely Bunk Bed

Пијано-полица, за креативните љубители на музиката
Piano Shelf

Балкон од соништата
Cozy Balcony

Една соба со доволно приватност за двете деца
Bunk Bed Inspiration

За љубители на растенија: Кружна полица
Circular Flower Stand By Zhi Lian

Фиока за полнење
Charging Drawer By Rev-A-Shelfж

„Потонати“ филџани

Treasure Mug By White Rabbit Express

Закачалка за клучеви
Awesome Honeycomb Keyholder

Хамок-када
Hammock Bathtub By Splinter Works

Прегледи:
138
Категории:
Дом и семејство
Објавено на:
17.10.2020