Најдобрите венчаници од невестинските колекции за 2015 година

Дизајнерските куќи ги претставија своите Невестински колекции за 2015 година, сите воодушевуваат на свој начин, но ова е потесниот избор на најдобри венчаници:

Балски модел на Angel Sanchez Mikado, со чипка, кристали и бисери.

 

Преубав модел на Carolina Herrera Diana, со голи рамена.

Marchesa, со прекрасен долг, бел фустан.

Модел на Monique Lhuillier Stella, со прекрасна чипка и слиен на телото, истакнуваќи ја женствената фигура.

Модел на Oscar de la Renta за невестите кои сакаат да се чуствуаат како принцези на нивниот посебен ден.

Модел на невестинската колекција Truly Zac Posen, со чипка и прекрасна линија.

Delphine Manivet  за невестите кои сакаат да изгледаат различно. Прекрасен, минималистички фустан од свила.

Модел на Naeem Khan Marbella, во прекрасна слонова коска боја, со долги ракави, на кои има извесено цветови.

Модел на Badgley Mischka Page, со рачно направена чипка и свилена шифон постава.

Модел на Claire Pettibone Faith, во слонова коска боја и чипка извезена со сребрен и шампањ конец, и прекрасна платинеста свила за постава.

Овие два модели на Wera Vang се во прекрасна бела,слонова коска боја, со метални цетови и кристали.
Коментари

коментари